Smer SD

 • Čo prekvapuje viac ako to, že by dnes zostavoval vládu Fico?

  Podľa najnovšieho prieskumu by voľby vyhral Smer-SD s 15,6 % hlasov. Je to vcelku fenomén. Strana, ktorú masmédiá skompromitovali spôsobom, že sa očakával u Fica a Smeru osud podobný Mečiarovi a ĽS-HZDS, je zrazu na prvom mieste. V prípade volieb by tak Čaputová mala poveriť Fica zostavením novej vlády. Čím to je?

 • Iba ďalšia séria postrehov k parlamentným voľbám 2020

  zjednotená opozícia

  K sobotňajším voľbám bolo povedané už veľa, ale isto nie všetko.

 • Zapája sa NAKA do predvolebnej kampane?

  V uplynulých dňoch boli zo strany Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) opakovane vznesené kontroverzné obvinenia voči aktívnym politikom. Ako ich hodnotiť? Ide o prejav politizácie bezpečnostných zložiek alebo príklad nekompetentnej práce polície?

 • Ako Róbert Kaliňák desať rokov (ne)riešil rómsku problematiku

  Robert Kaliňák v rómskej osade v Krompachoch

  Minister vnútra Róbert Kaliňák odstúpil, a tak je na čase bilancovať jeho činnosť či skôr nečinnosť z pohľadu riešenia tzv. rómskej problematiky.

  V prvom rade treba povedať, že Róbert Kaliňák bol viac ako desať rokov ministrom vnútra a neskôr bol pod jeho rezort presunutý aj Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Kaliňák mal tak jedinečnú príležitosť začať riešiť rómsku problematiku, ktorá patrí k jedným z najpálčivejších problémov Slovenska. Žiaľ, túto príležitosť vôbec nevyužil.

Našu prácu robíme vo voľnom čase a bez nároku na honorár. Peniaze však potrebujeme na chod portálu a propagáciu našich výstupov. Budeme vďační, keď nás finančne podporíte na čísle účtu:

SK06 8330 0000 0021 0169 4717

Viac o podpore