LGBTQ agenda

 • Čo nie je umenie a prečo sa odpad draží za milióny?

  titulka denníka n z 4. 12. 2023

  Pár týždňov dozadu dala nová ministerka kultúry Martina Šimkovičová verejne najavo, že jeden z obrazov maliara Andreja Dúbravského vystavený v priestoroch Slovenského rozhlasu je za čiarou.

 • Jazykovedný ústav vyhovel dezinformačnej LGBT kampani Absolut vodky

  Vo februári tohto roku spustila Absolut vodka spolu s iniciatívou Inakosť kampaň za zmenu definície slova láska v našom slovníku. 

 • Stredoškolák Juraj odpálil nielen dvoch homosexuálov, ale aj mentálne skratky

  Čaputová sa objíma pred Teplárňou

  V stredu večer stredoškolák Juraj zastrelil dvoch ľudí (Juraja a Matúša) v podniku Tepláreň v centre Bratislavy, ktorý je známy tým, že sa v ňom schádzajú najmä homosexuáli.

 • Inkluzivizmus – nová vládnuca ideológia upadajúceho Západu

  Trans v ženskom futbale

  Západ desaťročia prechádza premenami, ktoré sa za posledné roky výrazne zdynamizovali. Toto smerovanie je mnohými kritizované a existuje pomerne veľa výrazov, ktorými je daná ideológia, resp. časť jej prejavov, označovaná (progresivizmus, liberalizmus, neliberálny liberalizmus, liberálny fašizmus ap.). 

 • Prečo sú rodové archetypy dôležité pre existenciu civilizácie?

  Vojačky (zdroj: pixabay)

  Lukáš Kekelák na Postoji priniesol minulý rok informáciu o tom, že vo veľkej Británii Úrad pre reklamné štandardy (ASA) na základe sťažností verejnosti zakázal prvé dve televízne reklamy, ktoré porušovali nové pravidlá zobrazovania rodových stereotypov v reklamných spotoch z júna minulého roku

 • Ako to bolo s LGBT dotáciami na ministerstve kultúry – hlbší pohľad do zákulisia

  V máji tohto roka rozhodla ministerka kultúry Ľubica Laššáková o tom, že v rámci dotačného programu ministerstva nebudú podporené LGBT organizácie, ktoré v minulosti peniaze z týchto programov dostali. LGBT aktivistické organizácie spustili vlnu protestov. Jedna petícia, ktorú podpísal (podpis č. 27) okrem iných aj riaditeľ Nadácie otvorenej spoločnosti Ján Orlovský, priamo uvádza, že kroky ministerky „pripomínajú politiku so znakmi fašistickej, resp. klérofašistickej ideológie“. V tomto článku si ukážeme štátnu dotačnú politiku v širšom kontexte, ktorý odhaľuje, že takéto reakcie sú skôr nepochopením problematiky a naháňaním politických bodov pre LGBT agendu.

 • Manipulácie a jednostrannosti Zuzany Čaputovej: dekonštrukcia kultu

  týždeň a Čaputová

  Kampaň Zuzany Čaputovej patrí medzi najdrahšie v politických dejinách Slovenska. Vytvárať jej jednostranne pozitívny obraz napomáhajú nekritickí obdivovatelia a viaceré médiá hlavného prúdu, pričom realita je neraz iná.

 • Ideológia politických mimovládok

  Vo verejnej diskusii na Slovensku sa veľa hovorí o úlohe „politických mimovládok“ v politickom procese. Na jednej strane vykonávajú väčšinou všeobecne prospešnú činnosť, ktorej prínos nikto nespochybňuje. Zároveň sa však aktívne zapájajú do do verejnej diskusie a tvorby verejnej politiky v oblasti geopolitiky, multikulturalizmu a práv menšín, kde vystupujú ako zástupcovia občianskej spoločnosti. V tomto článku na konkrétnych faktoch a štatistikách ukazujeme, že tieto subjekty v podstatných politických postojoch: 1. nereprezentujú občiansku spoločnosť, ale iba jej menšinovú časť; 2. bližšie popisujeme, aké hodnoty („ideológiu“) presadzujú.

 • „Kauza Lívia“ našimi očami

  Minulý týždeň sa na Youtube objavilo video Mladá Slovenka o multikulturalizme. 17-ročná gymnazistka Lívia v ňom vyjadruje svoje kritický postoj voči multikulturalizmu. Za prvý týždeň zverejnenia dosiahlo len na Youtube viac ako 158 000 pozretí a vyžiadalo si tak odpoveď mainstreamu. Ten je v rozpakoch, lebo Lívia nezapadá do stereotypu „extrémistu“, hlása však názory, ktoré sú už bežne častované ako „xenofóbne“. Pozrime sa spoločne na Líviino video a niektoré reakcie z hlavného prúdu.

 • ABSOLUT VODKA propaguje v Európe rasovú diverzitu, v Afrike čiernu jednotu a silu

  Absolut vodka, African unity

  Absolut vodka spustila na Slovensku reklamu. Vzhľadom na kontroverznosť, ktorú vyvolala, ju videl snáď každý.

  V reklamnom videu od agentúry Triad Advertising, vraj „niekde na Orave“, kráča v modernom disco klube dievča. Záber na ňu je zozadu a keďže je tam slabá viditeľnosť, tak si málokto všimne jej tmavšie ruky. Oblečená je v slovenskom folklórnom odeve. Počas toho sa recituje: „Slovenské mamičky, pekné dcéry máte.“

Našu prácu robíme vo voľnom čase a bez nároku na honorár. Peniaze však potrebujeme na chod portálu a propagáciu našich výstupov. Budeme vďační, keď nás finančne podporíte na čísle účtu:

SK06 8330 0000 0021 0169 4717

Viac o podpore