Progresívne Slovensko

 • Čo nie je umenie a prečo sa odpad draží za milióny?

  titulka denníka n z 4. 12. 2023

  Pár týždňov dozadu dala nová ministerka kultúry Martina Šimkovičová verejne najavo, že jeden z obrazov maliara Andreja Dúbravského vystavený v priestoroch Slovenského rozhlasu je za čiarou.

 • Majitelia Esetu podporili v Bratislave progresívca Valla aj jeho protivníka Kusého

  Financovanie politiky veľkopodnikateľmi je kontroverzné. Je pochopiteľné, že ak podnikateľ vloží peniaze do kampane určitého kandidáta, získava na neho určitú páku, ktorú môže využiť vo svoj prospech. Prakticky vždy ide o konflikt záujmov.

 • Prezidentka Čaputová klame v téme „obrannej dohody“ s USA

  Prezidentka Čaputová o tom, ako je obeťou klamstiev

  Poslanec za Smer-SD Ľuboš Blaha zverejnil krátky výsek z predvolebných diskusií, na ktorom sa Zuzana Čaputová vyjadrovala k zmluve o vojenskej spolupráci s USA. V krátkom výseku sa vtedajšia kandidátka na prezidenta Zuzana Čaputová v predvolebnej diskusii na RTVS vyjadrila k otázke, či by danú zmluvu podpísala, nasledovne: 

  „V žiadnom prípade by som takúto zmluvu nepodpísala, to znamená ohrozenie suverenity, umiestnenie cudzích vojsk alebo základní na našom území.“

 • Čo prinesie Irena Bihariová na čele Progresívneho Slovenska?

  Najsilnejšia mimoparlamentná politická strana Progresívne Slovensko si na elektronickom sneme zvolila novú predsedníčku Irenu Bihariovú. Zvíťazila tesným pomerom hlasov 105 ku 100 nad predchádzajúcim predsedom Michalom Trubanom. Čo to znamená pre progresívcov a čo pre slovenskú politiku?

 • PR kroky PS/Spolu v duchu bizarných protirečivostí

  PS/Spolu predstavujú program Bod zlomu

  Koalícia PS/Spolu v posledných týždňoch zažila viaceré významné udalosti na strane ich PR. Nie všetkým médiá venovali primeranú pozornosť a niektoré súvislosti ostali opomenuté. Preto ich v nasledujúcom texte skúsim priblížiť.

 • Vallova parkovacia politika: má dobrý cieľ, no je drastická a deravá

  parkovanie

  Keď predošlý primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal presadil VZN o parkovacej politike pre Bratislavu, hodnotil som ju silno kriticky a načrtol som, ako by mohla parkovacia politika v Bratislave vyzerať, aby plnila nejaký zmysluplný cieľ a bola spravodlivá.  

 • Manipulácie a jednostrannosti Zuzany Čaputovej: dekonštrukcia kultu

  týždeň a Čaputová

  Kampaň Zuzany Čaputovej patrí medzi najdrahšie v politických dejinách Slovenska. Vytvárať jej jednostranne pozitívny obraz napomáhajú nekritickí obdivovatelia a viaceré médiá hlavného prúdu, pričom realita je neraz iná.

 • Kto je predseda PS Ivan Štefunko? A analýza jeho kauzy Monogram

  Ivan Štefunko

  Progresívne Slovensko patrí medzi najmladšie politické subjekty na Slovensku. Jeho predstaviteľom sa venuje nemalý mediálny priestor. Pred niekoľkými týždňami to bolo v súvislosti s údajnou kauzou predsedu PS Ivana Štefunka. S odstupom času vám prinášame pohľad na túto kauzu z nadhľadu, ale aj celostnejší pohľad na osobu Ivana Štefunka a jeho postoje.

 • Sú majitelia Esetu oligarchovia?

  Majitelia firmy Eset za posledné roky získavajú čoraz väčší politický vplyv. Nimi financovaní hráči sa stávajú známejšími a úspešnejšími: Matúš Vallo bol zvolený za primátora Bratislavy, Denník N sa pevne etabloval na mediálnej scéne a Progresívne Slovensko atakuje vstup do parlamentu. Hlavne tí, čo Eset kritizujú, ich často označujú za „oligarchov“. Je toto označenie primerané alebo zavádzajúce?

 • Kontroverzný kandidát na bratislavského primátora Matúš Vallo pod lupou

  Kampaň Matúša Valla

  Bez ohľadu na výsledok bratislavských komunálnych volieb je zrejmé, že jedným z fenoménov týchto volieb je kandidát na primátora Matúš Vallo (nezávislý s podporou politických strán Progresívne Slovensko a Spolu). Pred voľbami išlo, mimo architektonických kruhov, o takmer neznámeho človeka, ktorý sa dnes dostal do všeobecného povedomia a vzbudzuje diskusie a vášne. Pre niektorých je „architektom Penty“, podľa iných bude „dobrým primátorom hlavného mesta“. Ako je to s ním naozaj? Na niektoré aspekty jeho kandidatúry sme sa pozreli bližšie.

Našu prácu robíme vo voľnom čase a bez nároku na honorár. Peniaze však potrebujeme na chod portálu a propagáciu našich výstupov. Budeme vďační, keď nás finančne podporíte na čísle účtu:

SK06 8330 0000 0021 0169 4717

Viac o podpore