Sýrski utečenci na stanici Keleti v Budapešti.

V mainstreamových médiách sa kritické postoje voči masovému prijímaniu migrantov z neeurópskych krajín bežne označujú ako xenofóbia. Spomenul to priamo aj prezident Andrej Kiska v prejave zo 7. septembra 2015. Podľa českých psychiatrov Jiřího Horáčka a Ladislava Kesnera z Národného ústavu duševného zdravia je tomu však presne naopak. Ukázala to ich neuropsychologická štúdia.

Výskum Eurobarometra o tolerancii z roku 2015.

Nedávno internetom opäť preleteli výsledky výskumu Eurobarometra z roku 2015 o „tolerancii“ v Európskej únii. Tieto „šokujúce“ výsledky ukázali, že na Slovensku je najmenšia „tolerancia“ voči niektorým menšinám v celej EÚ. Niektorých toto zhrozilo, iným zase zasvietilo svetielko nádeje, že nás multikulturalizmus nepoloží tak rýchlo ako Západ. Ani jedna z týchto skupín však nemá veľký dôvod na zhnusenie, resp. radosť.

Manipulácie v praxi. Ako môžete retušovať politicky (rozumej ideologicky) nepohodlný fakt, že nezanedbateľná časť moslimov sympatizuje s teroristickými útokmi? Nielen tým, že o štatistikách jednoducho mlčíte. Ale tiež tým, že navodzujete dojem, že sa tento problém týka analogicky aj západnej civilizácie.

V súvislosti s moslimským teroristickým útokom na London Bridge odvysielala televízia CNN reportáž Rebbecky Anderson o proteste niekoľkých moslimov odmietajúcich tento čin. Na internete sa objavilo video a následne aj viacero článkov, ktoré obviňujú CNN z manipulácie.